Jsme na Lotuspheře 2010... 6. část - Walt Disney resort

Stanislav Marszalek  30 January 2010 11:52:11
V tomto článku opustím Lotuspheru a řeknu pár slov o Walt Disney Resortu, kde se Lotusphera konala. Walt Disney Resort je asi nejlepší přirovnat k městu, protože se jedná o obrovský areál rozložený na 120 km2,  v němž se nachází 32 hotelů, 4 tématické parky, 2 vodní parky, množství nákupních, rekreační, sportovních a relaxačních středisek. Je to nejnavštěvovanější resort na světě, pouze parky v jednom roce přivítají 50 miliónů návštěvníků. Celý komplex zaměstnává 65 000 lidí, což je největší zaměstnavatel v USA v jedné lokalitě.
Image:Jsme na Lotuspheře 2010... 6. část - Walt Disney resort Image:Jsme na Lotuspheře 2010... 6. část - Walt Disney resort
Na tomto místě nejlépe pochopíte význam pojmu "turistický průmysl". Vše je skvěle organizováno. Pokud se ubytujete v jednom z hotelů v Disney resortu, můžete si přes internet objednat odvoz z letiště. V Orlandu na letišti je velká přepážka Disney World, kde je 5 zaměstnanců, kteří pouze zkontrolovali naši identitu a naložili nás do připravených autobusů. Postarají se vám i o kufry, takže si je na letiště vůbec nemusíte vyzvedávat. Má zavazadla bohužel zůstala někde v Atlantě, ale i přesto druhý den ráno dorazila přímo na pokoj. Autobusem pak jedete na místo cca půl hodiny. Během jízdy na obrazovách promítají film o atrakcích, které můžete navštívit. Do Walt Disney Resortu vjíždíte přes bránu, kterou kontrolují muži v uniformách a vzdáleně to připomíná hraniční přechody. Kolem každého hotelu jsou pak sportovní hřiště, restaurace, bazény. Ostatně o vodu tam není nouze, protože celý park byl vystavěn na močálech. Z hotelu se můžete dostat zdarma do vybraného parku autobusem, který  jezdí každou chvíli. U vchodu do parků mě překvapila celkem důkladná kontrola všech tašek a příručních zavazadel. Asi mají obavy z útoků i tady. Parky kromě známých aktrakcí, jako jsou houpačky, horské dráhy, vodní parky, představení, nabízejí i celou řadu obchodů a restaurací různé úrovně, a to vše umně zasazené do ulic z různých období a světadílů.
Image:Jsme na Lotuspheře 2010... 6. část - Walt Disney resortImage:Jsme na Lotuspheře 2010... 6. část - Walt Disney resort
Jinými slovy, vše je vybudováno tak, aby člověk nemusel opustit areál a utratil všechny své peníze zde. To potvrzuje i zpáteční cesta z resortu na letiště, zase jejich autobusy, zase zdarma a zase za doprovodu reklamních obrazovek, které děkují za váš pobyt a nabádají vás, abyste navštívili obchody Walt Disney na letišti. Prostě dokonale zvládnutý marketing, který i přesto, že člověk cítí, že jsou za vším hlavně peníze, působí velmi příjemně.
Comments

1Mirek K.  01.02.2010 15:59:38  Jsme na Lotuspheře 2010... 6. část - Walt Disney resort

Moc díky za celou tuto sérii článků o Lotusphere. Protože já se tam pravděpodobně nikdy nedostanu, tak jsem velice vděčný za takovéto články od přímého účastníka!

TOPlist