Ed Brill - zajímavosti z prezentace v rámci nedávné akce ’IBM Messaging Update’

David Marko  29 August 2011 08:13:21
Ed Brill, známý popularizátor technologií Lotus v rámci IBM, na nedávné prezentaci odkryl několik věcí z budoucnosti systému Lotus Notes.
Následující 4 body patří mezi ty nejzajímavější:

Image:Ed Brill - zajímavosti z prezentace v rámci nedávné akce  ’IBM Messaging Update’

1. Notes & Domino 8.5.4 v roce 2012

Finální verze Notes & Domino 8.5.3 má být vydána během zaří tohoto roku, tedy již za několik týdnů. Verze 8.5.4, tedy verze následující, bude k dispozici během roku 2012 a má být spíše tzv. 'maintenance' verzí odstraňující případné problémy a nedostatky. Z novinek má implementovat pouze některé vnitřní úpravy potřebné a související s přicházejícími změnami v dalších verzích LN.  

2. Notes Next přijde v roce 2012 - a nebude to verze 9

Významná (re)evoluční(?) verze Lotus Notes bude vydána v roce 2012. Bude se jednat o naplnění úsilí o kterém bylo mnohokráte hovořeno v rámci projektu Vulcan a na poslední Lotusphere taktéž v rámci vize IBM pod názvem 'Social Business'. LN klient bude mít významně upravené uživatelské rozhraní podobné dnešnímu systému LotusLive. Oficiální název této verze Lotus Notes se předpokládá být uveden na Lotusphere 2012. (zde se  již delší dobu spekuluje o vypuštění názvu Lotus z Notes produktů a zmiňován byl například alternativní název 'IBM Collaboration Client')
 
3. LotusLive Symphony bude v roce 2012 k dispozici i pro instalaci na serverech zákazníka

LotusLive Symphony, kancelářský balík s možností provozu v rámci cloudu, bude k dispozici i pro použití na lokálních serverech zákazníka. V současnosti se jedná o řešení provozované společností IBM v rámci tzv. LotusLive řešení hostovaných na serverech IBM. Nově se tak počítá s možností nasazení LotusLive Symphony na vnitřních serverech zákazníka bez nutnosti používání služeb IBM a nutnosti přístupu na jejich vzdálené servery. Řešení by mělo vyžadovat Lotus Connections jako podpůrný systém.  

4. Budoucnost tzv. 'Notes Basic klienta'

V diskusi o budoucnosti tzv. 'Notes Basic klienta' zaznělo překvapivé sdělení, že v rámci výzkumných a testovacích činností se pracuje na pluginu Notes klienta pro webový prohlížeč.(klasická LN aplikace běžící ve webovém prohlížeči) Jedná se pouze o interní projekt, který nicméně nemusí vyústit v žádný produkt nebo konkrétní řešení.
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist