Začal IBM Connect 2013

Stanislav Marszalek  29 January 2013 11:55:42
V neděli 27 ledna 2013 začala v Orlandu, FL, populární konference IBM Connect 2013, původně nazývaná Lotusphere. Letos je o konferenci velký zájem, kdy se jí účastní kolem šest tisíc hostů. Jedná se o vývojáře, administrátory, marketingové pracovníky, zákazníky, studenty.
Oficiálně IBM Connect 2013 začal zahajovacím ceremoniálem (OGS), který byl přenášen i živě po internetu. Ostatně i řada dalších přednášek bude přenášená tady.

IBM zde představila průřez svými nejdůležitějšími softwarovými produkty, počínaje IBM Notes, přes Connections, Sametime a konče novými akvizicemi Kenexa a komerčním využitím svého superpočítače Watson ve zdravotnictví.
IBM Connect se koná celý týden, přednášky probíhají každý den od 7:00 do 18:00 paralelně v cca 10-15 skecích, takže člověk si může vybrat z opravdu velké nabídky.

Z oblasti IBM Notes proběhla již prezentace Eda Brilla: Messaging & Collaboration Roadmap, ze které vybíráme pár zajímavostí:
IBM Notes 9.0 Social edition

Tato nová verze Notes bude k dispozici v březnu 2013. Nyní už je v beta verzi uvolněná ke stažení a stáhlo si jí velké množství uživatelů. Tato verze je velmi stabilní dle vyjádření uživatelů a tuto informaci můžeme potvrdit i my, kdy jí používáme již standardně pro svou práci. Kromě toho je o poznání rychlejší a to nejen při práci v Designeru, ale i v běžném klientovi, takže doporučujeme jí určitě vyzkoušet.
Image:Začal IBM Connect 2013

IBM Notes Browser Plug-in
Ten přichází z novou verzí Notes 9.0 a umožňuje pracovat s Notes aplikacemi přímo z prohlížeče. I toto jsme vyzkoušeli, pracuje to spolehlivě i rychle, ovšem musí se do prohlížeč nainstalovat a nakonfigurovat velmi obdobně jako Notes klient. Plug-in rovněž neumožňuje přímo práci s poštovní databázi, ale pro to je možné použít iNotes verzi. Plug-in běží jenom na Windows a v Firefoxu a IE.

IBM Docs, IBM Docs mobile

Webový kancelářský balík umožňující editaci textových dokumentů, tabulkových kalkulátorů, prezentací. Je možné použít i v mobilních zařízeních a umožňuje rychlou editaci souborů z MS Officu, Symphony, OpenOfficu.

IBM Notes Traveler 9.0

Synchronizace pošty a kalendáře s mobilními zařízeními. Nově bude podporovat: Windows Phone 7, 7.5, 8, Windows Tablets, BlackBerry 10.
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist