NOTES-to-WEB: Rychlá úprava Lotus Notes databáze pro přístup přes web (pro čtení)

David Marko  27 July 2010 15:01:27
IBM Domino server již od verze 4.6 obsahuje HTTP/webový server jako nedílnou součást celého balíku. Uživatelé Lotus Notes tak mohou pracovat s aplikacemi vytvořenými pro LN klienta nebo s těmi, které byly vytvořeny čistě pro webový prohlížeč a Domino je zde v roli webového serveru.  

Často od uživatelů aplikací pro LN klienta vyvstanou dotazy, jak se k datům dostat bez nutnosti použití LN klienta. Na řadě je úvaha o vytvoření webového rozhraní adekvátního LN klientovi. Tento postup, směřující k plnohodnotné alternativě uživatelského přístupu Lotus Notes klient a web, vede k dvojnásobným nákladům na tvorbu aplikace, neboť rozdílnost obou platforem je hodně výrazná.
Mnohdy se však zjistí, že uživatelům plně vyhovuje přístup do aplikace „pouze pro čtení“, aby se dostali k aktuálním datům ze svých cest, z domu atp.

Pro tento účel naše firma připravila balíček úprav (webových prvků pro LN databázi) nazvaný NOTES-to-WEB, který dokáže v krátkém čase existující Lotus Notes aplikaci upravit pro přístup přes web a to způsobem, který uživatelům formou jednotného rozhraní umožní základní přístup do aplikace na data, která jsou jim dle jejich přístupových práv k dispozici.

Použitý balíček NOTES-to-WEB je zaměřen na rychlou a cenově dostupnou adaptaci databáze. Pokud uvažujete o zpřístupnění některé z vašich databází pro web, požádejte si o nabídku na její úpravu.

Výhody dané našimi úpravami NOTES-to-WEB:
  • rychlá a cenově přístupná úprava stávající databáze pro přístup přes web
  • zabezpečení a přístupová práva adekvátní LN verzi aplikace
  • tvoříme cenový odhad podle struktury databáze
  • upravené uživatelské rozhraní umožňuje přístup do aplikace pro čtení
  • uzpůsobeno pro Domino server 6.5.x až 8.5.x
  • kompatibilní s běžnými současnými webovými prohlížeči

Takto pak například vypadá upravená databáze "Podatelna" z balíku WHEEL při prohlížení ve Firefoxu

Image:NOTES-to-WEB: Rychlá úprava Lotus Notes databáze pro přístup přes web (pro čtení)¨

Image:NOTES-to-WEB: Rychlá úprava Lotus Notes databáze pro přístup přes web (pro čtení)
Comments
no comments availabe. Be the first!

Diskuse byla uzavřena.
TOPlist