Lotus Notes Datové schránky

David Marko  21 September 2009 08:23:06
Aplikace "Datové schránky v Lotus Notes" přináší řešení integrace Informačního systému datových schránek (ISDS) a prostředí Lotus Notes. Implementovaná úroveň integrace zajišťuje obsluhu Datové schránky z prostředí Lotus Notes na úrovní příjmu a odesílání zásilek, plus další služby odvozené z funkcí ISDS. ( Flashová instruktáž představující práci s Lotus Notes Datovámi schránkami. )

Architektura řešení

Architektura řešení zajišťuje komunikaci Informačního systému datových schránek s prostředím Lotus Notes. Řešení je založeno na ISDS Bridgi a Lotus Notes databázi, která je obdobou Datové schránky.
Image:Lotus Notes Datové schránky
ISDS  Bridge

ISDS Bridge se stará o synchronizaci obsahu datové schránky s jejím protějškem, který je ve formě Lotus Notes databáze. Veškeré příchozí a odchozí zásilky z datové schránky jsou ukládány do LN databáze. To se děje programově zabezpečeným postupem odpovídajícím veřejnému API poskytovaném prostředky ISDS.

LN Datová schránka (LN databáze)

Datová schránka v Lotus Notes je LN databází, do které jsou periodicky stahovány zásilky z ISDS a ukládány. Datová schránka v LN je tedy kopií a archívem zároveň. V ní jsou ukládány všechny zásilky, které z datové schránky odešly nebo do ní byly přijaty. Datová schránka tak kopíruje funkčnost originální ISDS, obsluha  má možnost v této databázi zásilky vytvářet a odesílat. Datovou schránku v LN je možno zákaznicky provázat s existující databází spisové služby. Praktické úpravy často odpovídají vnitrofiremní legislativně, která pokrývá oblast přístupu a manipulace s Datovou schránkou obecně.

Vlastnosti řešení

- 'ničím neomezený' archív příchozích a odchozích zásilek
- notifikace jedné nebo více osobám o stažení nové zásilky z ISDS
- notifikace o přečtení vámi zaslané zásilky příjemcem
- možnost komunikace s více datovými schránkami ISDS (pro případ komunikace s více subjekty)
- možnost integrace s existujícími systémy spisové služby v Lotus Notes
- protokolování informací o komunikaci ISDS Bridge se službami ISDS do speciální databáze

Technické požadavky

- OS Windows/Linux s JAVA 1.5 a výše
- IBM Domino 6.5 a výše

Flashová instruktáž představující práci s Lotus Notes Datovámi schránkami.
Pro podrobný manuál popisující práci s datovou schránkou, technické požadavky atp. nás prosím kontaktujte na email: info@tcl-digitrade.com .

Image:Lotus Notes Datové schránky
Comments
no comments availabe. Be the first!

Diskuse byla uzavřena.
TOPlist