TCL mobile - vývoj aplikací pro mobilní zařízení

Stanislav Marszalek  23 August 2011 08:37:35
"TCL mobile – divize pro vývoj mobilních aplikací"

Se stále rostoucím počtem mobilních zařízení pronikajících i do podnikové sféry, jsme se rozhodli rozšířit naše softwarové služby i o vývoj aplikací pro tato prostředí. Stále více se setkáváme s uživateli, kteří běžně ke své práci používají mobil či tablet. A nejsou to jenom členové vedení či obchodní zástupci, ale celá řada jiných profesí a funkcí. Zpočátku se jednalo především o práci s emailem a kalendářem, ale stále více se objevují požadavky na zobrazování různých dat z informačních systémů či dokonce práce s těmito údaji, jako pořizování dat, schvalování, připomínkování.    
Jelikož v drtivé většině neexistuje v jedné firmě jeden typ mobilních zařízení, rozhodli jsme se pro vývoj online aplikací, které sice musí být pro svou práci připojené k internetu, ale zase takové aplikace mohou pracovat na různých zařízeních, což je obrovskou výhodou. iPhone, Android, Windows Phone, Blackberry na tom všem může aplikace fungovat. Takové aplikace poběží i v klasickém internetovém prohlížeči na PC, což je v mnoha případech rovněž velká výhoda.

Naše nová divize má k dispozici řadu zařízení pro testování reálného provozu aplikace, od iPhone, přes mobilní telefony s Androidem, Windows Mobile, Blackberry až po tablety typu iPad či Samsung Galaxy. Pro tyto operační systémy a rozlišení displaye se následně provádí testování aplikací.
Jelikož se naše firma primárně zabývá vývojem aplikací pro Lotus Notes i mobilní aplikace využívají především tohoto zdroje dat. Ale tím, že pro vývoj bylo zvolené prostředí jQuery Mobile, zdrojem dat může být prakticky jakákoliv relační databáze, tudíž i data z podnikového systému.

Jaký typ aplikací se nyní na mobily nejčastěji vyvíjí?
• Adresář – výpis firem z informačního systému s možností vytočení telefonického hovoru, dohledání firmy na mapách apod.
• Aktivity – výpis všech aktivit s firmou s možností pořízení jednoduchého zápisu k firmě.
• Schvalování, připomínkování různých dokumentů jako Dovolenky, Řízené dokumenty apod.
• Sběr informací z různých měřidel, čidel v terénu.
• Zobrazování a dohledání různých dat z informačních systémů, až už to jsou dokumenty či údaje z ekonomického systému.

Naše nová divize dělá vývoj pro mobilní prostředí již od začátku roku, takže máme vyzkušenou řadu postupů a způsobů práce s malými displeji, které v nejbližší době představíme na našem blogu.

Image:TCL mobile - vývoj aplikací pro mobilní zařízeníImage:TCL mobile - vývoj aplikací pro mobilní zařízeníImage:TCL mobile - vývoj aplikací pro mobilní zařízení
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist