Jsme na Lotuspheře 2010... 1.část

Jana Markova  21 January 2010 09:05:34
V tomto roce se poprvé účastníme Lotusphery v Orlandu. Je to každoročně konaná akce, na které se scházejí uživatelé Lotus technologii z celého světa, aby si vyměnili zkušenosti a získali informace o novinkách v tomto oboru. Akci pořádá IBM se svými partnery, letos již podvanácté. Přináším vám pár postřehů ze zákulisí této akce.

Image:Jsme na Lotuspheře 2010... 1.část

Letos se Lotusphery účastní cca 5 500 lidí, takže je to monstrózní událost i na americké poměry. Lotusphera probíhá ve Walt Disney resortu, kde jsou hotely uspůsobené na takový typ konference. Přesto člověk žasne nad tím, jak vše může tak výborně fungovat. Přednášky probíhají ve dvou vzájemně propojených hotelích, které odděluje pouze most přes lagunu, lemovaný vysokými palmami.

Image:Jsme na Lotuspheře 2010... 1.část

V celém komplexu je cca 30 sálů, přičemž každý z nich pojme kolem 150 lidí. Zahájení akce se ovšem konalo v sále, který pojal všech 5500 účastníků. Vše perfektně ozvučeno, 10 obřích obrazovek...
Člověk mimoděk přemýšlí,  jak to mají vyřešeno s obědem: polední pauza je pouze 1,5 hodiny a všichni se do jídelny nahrnou najednou. Funguje to bezchybně a bez čekání, řada švédských stolů s jídlem a několik desítek číšníků navigující jednotlivé proudy lidí k volným stolům. U jednoho kulatého stolu pak sedí cca 10 lidí.

Image:Jsme na Lotuspheře 2010... 1.část

Docela velkým problémem je vybrat si přednášku, protože najednou jich probíhá kolem patnácti a mnohé z nich se neopakují. No a po výběru zase najít ten správný sál. Takže pak po chodbách potkáváte spousty lidí jdoucí vaším směrem, naproti vám se valí stejné množství lidí a u stěny na koberci sedí další, většinou s notebooky na kolenou nebo zběsile ovládající svůj iPhone nebo Blackberry.

Image:Jsme na Lotuspheře 2010... 1.část

Poznávací znamení je žlutočerný baťoh na zádech, který všichni vyfasovali při registraci. Pokrytí WIFI je vynikající, takže se můžete připojit odkudkoliv nebo využít místností zaplněných notebooky s volným přístupem na internet. Ovšem pro každého je připraveno i uživatelské jméno a heslo, aby se mohl zalogovat do svého portálu vytvořeného v Notes 8 klietovi. A dlužno říci, že portál je udělán velmi pěkně a přehledně. Najdete tam program, interaktivní mapy hotelu, diskusi, místní mail, formulář pro posílání připomínek apod.

Image:Jsme na Lotuspheře 2010... 1.část

Kromě přednáškových sálů je zde i hala, kde partneři vystavují své produkty, nápadně připomínající zaniklý INVEX. Mimoto je k dispozici několik sálů, kde experti předvádějí podrobně jednotlivé Lotus produkty a odpovídají na jakékoli dotazy. Je dobré to využít, poněvadž na přednášce člověk vidí, jak vše skvěle funguje. Při hlubších dotazech ovšem zjistíte, že "není všechno zlato, co se třpytí"... Večery jsou vyplněné různými druhy recepcí a komerčních prezentací. Škoda jen, že člověka v prvních dnech tak zmáhá časový posun. V příští zprávě se zaměřím na technické novinky představované na letošní Lotuspheře...
Z Orlanda Stanislav Marszalek

Image:Jsme na Lotuspheře 2010... 1.část
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist