Lotus Notes 8.5.2: Single Copy XPage Design

David Marko  19 July 2010 07:59:55
Pokud jste již vytvářeli nějakou aplikaci pomocí xPages v Lotus Notes řady 8.5x, jistě vás napadlo, že by bylo velmi výhodné mít možnost sdílet jednotlivé komponenty v xPages vytvořené mezi různými databázemi(aplikacemi). V současnosti toto bylo možné pouze metodou rozkopírování komponenty xPages mezi jednotlivými databázemi, ve kterých jste ji chtěli použít, a následně nějaká ruční forma udržování aktuální verze mezi databázemi. Od verze Lotus Notes 8.5.2 však již toto sdílení xPages komponent bude vyřešeno poměrně elegantním způsobem.  Součástí nastavení aplikace je totiž nově dialog(výřez níže), ve kterém si můžete nastavit, ve které databázi(Single Copy XPage Design databáze) budete mít sdílené prvky xPages návrhu a aplikace je pak bude používat. Títm se vytvoří jedna databáze, která bude fungovat jako úložiště komponent xPages a ve svých jednotlivých aplikacích je můžete následně používat.

Image:Lotus Notes 8.5.2: Single Copy XPage Design
Takovéto řešení přináší dvě hlavní výhody:
1. Mnohem jednodušeji bude možno komponenty xPages sdílet a následně udržovat jejich aktuálnost. Vše totiž bude na jednom místě.
2. Internetový prohlížeč bude pro vaši sadu aplikaci stejné komponenty vytahovat ze stejného místa(URL). Bude tak moci efektivněji cachovat obsah, který jsou defacto stejný.

Některá omezení:
- databáze Single Copy XPage Design musí být NSF, ne NTF
- standardní(klasické) prvky návrhy databáze jako jsou formuláře, pohledy, agenti apod. musí být vždy v dané databázi. Sdílení těchto návrhových prvků není možné, týká se jen xPages.
- při použití(aktivování) této nové volby v aplikaci, je potřeba restartovat HTTP úlohu na Domino serveru

Podrobnosti o této nově připravované možnosti nazleznete zde http://www-10.lotus.com/ldd/ddwiki.nsf/dx/Single_Copy_XPage_Design


Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist