Antivirové řešení pro IBM Domino Server

Jana Markova  9 December 2008 10:54:22
Antivirové řešení pro IBM Domino server je postaveno na produktu ClamAV, který je aktivně vyvíjen jako open-source aplikace, za jejíž pořízení neplatíte žádný licenční poplatek. ClamAV je léty osvědčený produkt určený k filtraci elektronické pošty a její ochraně proti virům, červům a trojským koňům. Naše nabídka obsahuje specifickou konfiguraci umožňující bezproblémové začlenění tohoto antiviru do infrastruktury technologie IBM Domino.

Image:Antivirové řešení pro IBM Domino Server
Některé z vlastností  antivirového filtru:
  • automatické aktualizace virové báze
  • detekce více než 45000 virů, červů a trojských koní
  • podpora pro komprimované formáty  RAR (2.0), Zip, Gzip, Bzip2, Tar, MS OLE2, MS Cabinet files, MS CHM (komprimované HTML), MS SZDD

Antivirové řešení v kombinaci s IBM Domino serverem umožňuje filtraci jak příchozí, tak i odchozí elektronické pošty. Emailové zprávy obsahující vir jsou zasílány na Domino server do k tomu určené databáze. Ta je nejčastěji prohlížena správcem systému nebo k tomuto účelu pověřenou osobou. Použití antiviru je transparentní a díky své oddělenosti nijak neovlivňuje stabilitu  IBM Domino serveru.


Image:Antivirové řešení pro IBM Domino ServerPodmínky praktického nasazení:

Antivirové řešení pro IBM Domino je postaveno na operačním systému Linux. Pokud Domino server na Linuxu již provozujete, je možno antivir nasadit přímo na tento počítač. Pokud používáte IBM Domino server  na jiném OS, je potřeba pro antivir vyčlenit jiný počítač právě s operačním systémem Linux. Z hlediska topologie poštovní sítě je na tento počítač s antivirem směřována příchozí pošta, která je pak po analýze a označení postoupena na Domino server. Antivir je možno v rámci komplexního řešení integrovat  s antispamovým filtrem.
Comments
no comments availabe. Be the first!

Diskuse byla uzavřena.
TOPlist