Insolvenční rejstřík Ministerstva spravedlnosti v Lotus Notes

David Marko  15 January 2009 13:18:41
V nedávné době jsme vytvořili Lotus Notes aplikaci insolvenčního rejstříku, která  využívá služeb portálu ministerstva spravedlnosti https://isir.justice.cz. Ten formou  webových služeb poskytuje bezplatně denně aktualizovaný seznam insolventních společností. Aplikace tuto službu využívá jako datový zdroj a jednotlivé záznamy periodicky stahuje a vytváří z nich záznamy v Lotus Notes databázi. Lotus Notes databáze se seznamem insolvenčních společnosti je tak několikrát denně aktualizována.

Jaké informace je zde možno nalézt?

Insolveční rejstřík Ministerstva spravedlnosti obsahuje různé záznamy související se zápisem společnosti do tohoto registru. Do Lotus Notes databáze jsou ukládány záznamy o konkrétním dlužníkovi a případných změnách s ním souvisejících. Jednoduše řešeno tak získáte Lotus Notes databázi se seznamem firem, které jsou vedeny jako dlužníci.

Způsoby využití

Jelikož se jedná o Lotus Notes databázi, je možno s daty dodatečně nakládat. Mezi typické způsoby použití může patřit:
  • aktualizace vaší Lotus Notes databáze kontaktů doplněním o informace, zdali- je společnost vedena jako insolventní a takto poznačené společnosti je možno zobrazovat ve speciálním pohledu
  • emailová notifikace odpovědným lidem s týdenním seznamem nových záznamů v rejstříku s ohledem na kontakty společnosti

Způsoby nasazení

Databáze pro svůj správný běh vyžaduje Lotus Notes server verze 8 a výše. Klientskou část mohou tvořit Lotus Notes 6.x a výše. Pokud Lotus Notes server v této verzi neprovozujete, nabízíme možnost replikace naplněné a průběžně aktualizované databáze z našeho serveru.

Náhledy z aplikace:

Seznam položek aktualizovaných z portálu Ministerstva spravedlnosti:
Image:Insolvenční rejstřík Ministerstva spravedlnosti  v Lotus Notes

Náhled na jednu položku s detailními informacemi:
Image:Insolvenční rejstřík Ministerstva spravedlnosti  v Lotus Notes
Comments
no comments availabe. Be the first!

Diskuse byla uzavřena.
TOPlist