3 x Lotus: Integrace Lotus Notes s Lotus Symphony použitím LotusScriptu

David Marko  14 December 2009 13:11:46
Lotus Symphony je kancelářský balík od IBM vycházející z OpenOfficu, který si již našel mnohé uživatele i v komerční sféře. Lotus Symphony je dostupný ve formě samostatné aplikace, která je zdarma ke stažení na stránkách produktu  http://symphony.lotus.com a nebo ve variantě, kdy je integrován do Lotus Notes klienta řady 8.x . V integraci s Lotus Notes je pak součástí instalačního balíku a vizuálně je následně integrován do uživatelského rozhraní Lotus Notes klienta.

Pokud bychom chtěli využít možnosti Lotus Symphony programově, například pro tvorbu reportu v tabulkovém kalkulátoru z dat umístěných v Lotus Notes databázi, stačí nám na to nyní  znalost Lotus Scriptu a natažení  patřičné LotusScriptové knihovny.  Celý příkladový kód, který aktivuje tabulkový kalkulátor a zapíše do něj záhlaví pro jednotlivé sloupce, může vypadat například takto:

Image:3 x Lotus: Integrace Lotus Notes s Lotus Symphony použitím LotusScriptu

... A takto pak bude vypadat výsledek zobrazený v oknu tabulkového kalkulátoru Lotus Symphony, jehož záložka se otevřela jakou součást desktopu Lotus Notes klienta.
Image:3 x Lotus: Integrace Lotus Notes s Lotus Symphony použitím LotusScriptu

Jelikož se jedná o nativní knihovnu obsaženou v Lotus Notes klientovi, jsou k dispozici kontextové informace o dostupných vlastnostech, funkcích a jejich parametrech, což vývojáři podstatně ušetří čas a zvětší přehlednost kódu.  Alternativně lze obdobným způsobem ovládat i další části celého balíku Lotus Symphony. Tvůrci aplikací tak mohou kombinovat jak aplikaci LN tak vlastnosti kacelářského balíku v jednotném uživatelském rozhraní, což může být pro mnohé společnosti a hlavně jejich uživatele velkou výhodou .

Image:3 x Lotus: Integrace Lotus Notes s Lotus Symphony použitím LotusScriptu
Comments
no comments availabe. Be the first!

Diskuse byla uzavřena.
TOPlist