UPDATE: Lotus Notes a možnost vytahování dat z Obchodního rejstříku a Registru živnostenského podnikání

David Marko  13 January 2011 15:15:00
Patrně u každého typu dat je vždy důležitá jejich přesnost a aktuálnost. A tak je vždy žádoucí, aby jak u nově vkládaných dat, tak i u stávajících, byl vždy kladen velký důraz na jejich kvalitu a aktuálnost. K tomu pak může velmi efektivně posloužit využití veřejných nebo privátních služeb poskytujících patřičný typ dat. Pro okruh dat o firmách z obchodního rejstříku jsme připravili doplněk do aplikací typu 'Adresář', kdy je tímto možno nechat na základě údaje  IČ  dotahovat kontaktní údaje z webových služeb Ministerstva financí  (ARES) a nechat je vkládat přímo do patřičných polí Lotus Notes formuláře. Tímto způsobem je možno dotahovat jak jednotlivé údaje, tak nechat například aktualizovat vybrané kontaktní záznamy z pohledu v LN aplikaci.

Konkrétních  použití pak může být několik, vždy odpovídající typu aplikace a způsobu práce uživatelů.
Obrázek níže ukazuje standardní způsob začlenění do kontaktního formuláře firmy. Uživatel kliká na tlačítko 'Vložit údaje z Obchodního restříku' kdy je následně dotázán na IČ firmy. Podle tohoto údaje jsou pak dotaženy kontaktní informace a vloženy do patřičných polí formuláře.

AKTUALIZACE:
Dotahování adres je nově rozšířeno o vyhledávání v Registru živnostenského podnikání. Systém funguje tak, že pokud není subjekt podle IČ nalezen v Obchodním restříku, je dohledáván v Rejstříku živnostenského podnikání. Integrace do databáze adresáře byla rozšířena o začlenění do procesu vytváření nového záznamu o firmě. V rámci procesu vyplňování základních informací o firmě jsou dotaženy kontaktní údaje z těchto internetových služeb.

Image:UPDATE: Lotus Notes a možnost vytahování dat z Obchodního rejstříku a Registru živnostenského podnikání
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist