Lotus Notes na iPadu

Stanislav Marszalek  13 April 2012 16:20:06
Lotus Notes na iPadu
Ne, zatím se nechystá verze Lotus Notes pro iPad, alespoň o tom nic nevíme. Tento článek ovšem pojednává o tom, že už nyní můžete na iPadu udělat mnoho věcí, které děláte normálně v Notes aplikacích.
Zkoušíme to nyní u nás a zjišťujeme, že je to dokonce pohodlnější, zábavnější a mnohdy i rychlejší. Stačí vybrané Notes aplikace převést do internetové podoby, využít nové možnosti zobrazení a dá se s tím velmi příjemně pracovat.
U nás ve firmě, kromě vývoje, nejčastěji v Notes řešíme klasickou obchodní agendu. Zpracování emailů, zápis schůzky do kalendáře, nalezení telefonního čísla v adresáři, zapsání aktivity, vytvoření projektu. Takže jsem začali postupně převádět tyto aplikace do internetového prohlížeče.
Při převodu klademe důraz na to, aby aplikace šlo ovládat jak myší, tak i prsty. Zároveň cílem bylo, nepřenášet celou funkcionalitu aplikací na web, ale pouze ty nejnutnější věci. Tímto se aplikace výrazně zpřehlednily a zjednodušily …a kolegové je mají o to víc rádi ;-)

Pošta

Aby nám pošta zapadla do celého systému, vytvořili jsem se její zjednodušenou podobu pro WEB. Příchozí, odchozí pošta, možnost napsání nové zprávy, odpovědi, postoupení, zařazení do složky. Toť vše.
Kromě toho jsme si zavedli zjednodušenou správu úkolů na bázi GTD, kterou tvoří především emaily. O tomto systému více někdy v dalším příspěvku.

Image:Lotus Notes na iPaduAdresář

Toto je aplikace s kontaktními informacemi na naše zákazníky a dodavatele. Webová část obsahuje rychlé vyhledání adresy, možnost odeslání emailu na kontaktní osobu, případně náhledy na aktivity a projekty u daného klienta.

Projekty

Zde sledujeme všechny projekty či zakázky s našimi klienty, včetně aktivit vytvořených k danému projektu.

Soubory

Toto je zajímavá část, poněvadž není navázaná na Notes aplikaci, ale zobrazuje soubory z adresářové struktury na síťovém disku. Tímto máte k dispozici soubory, ať už jste kdekoliv. Navíc můžete k souborům přidat i další informace, jako jméno firmy, kategorii souboru a zase zpětně dle těchto údajů vyhledávat.

Image:Lotus Notes na iPadu

Obecně lze říci, že práce s Notes aplikacemi přes tablet je velmi příjemná. Samozřejmě některé věcí tam neuděláme a pořád potřebujeme tlustého Notes klienta, ale v mnoha jiných situacích je to lepší než startovat notebook. Zapsat rychle poznámku večer u televize, přinést si v tabletu poznámky na poradu, přečíst si nově schválenou směrnici atd.    
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist