NET.Notes - nové možnosti filtrování pohledů

David Marko  13 February 2013 11:09:32
O systému NET.Notes, který zpřístupňuje vybrané Lotus Notes aplikace prostřednictvím webového rozhraní jak pro PC tak i tablety jsme psali již několikrát. Tentokráte bychom rádi zmínili rozšíření týkající se práce s pohledy dovolující jejich filtraci dle vybraných kritérií.

Filtrace umožňuje zúžit zobrazovaný seznam dokumentů dle velmi specifických kritérií odvozených od polí, která se na dokumentech vyskytují. Na screenshotu níže je k vidění varianta  týkající se pohledu na dokumenty firem. Uživatel získává přehledné rozhraní, jak zůžit seznam zobrazovaných firem. K dispozici má několik možností:
  • zadat běžný text do textového pole, daný výraz bude použit pro fulltextové vyhledávání
  • pokud uživatel do  textového pole zadá hodnotu a zaškrtne tlačítko 'počáteční písmena', bude seznam firem zúžen na ty, u nichž název firmy na dané slovo nebo písmeno začíná
  • použitím rozbalovacích tlačítek může seznam zúžit dle hodnot konkrétních polí. Může např. nastavit typ firmy na 'odběratel' (zvolená kriteria jsou obarvována zeleně) a seznam zúžit na firmy, které vy systému vznikly za poslední 3 měsíce. Pomocí rozbalovacích tlačítek je možno vytvořit rozličné varianty filtrování.

Pokud daný výběr nevyhovuje, jednoduchým poklikem na oranžové tlačítko 'Filtry' dojde ke zrušení všechny filtrů. Seznam dokumentů je aktualizován okamžitě po každé specifikaci filtru nebo vložení hledaného textu. Tímto uživatel dostávání pružný nástroj umožňující dohledání požadovaných dat.

Image:NET.Notes - nové možnosti filtrování pohledů
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist