Seminář TCL - 9.6.2011

Stanislav Marszalek  10 June 2011 08:42:00
Dne 9.6.2011 jsem pořádali tradiční seminář věnovaný Lotus Notes technologiím. I tentokráte jsme představili jednak novinky z této oblasti, jednak věci, které jsou k dispozici déle, ale nejsou tak známé. Prezentace jsem se snažili vyváženě rozdělit mezi vývojáře a administrátory tak, aby si každý přišel na své. Dopolední pásmo bylo rozděleno do dvou částí. Úvodem David Marko ukázal možnosti vývoje Notes aplikací v XPages a pak se zabýval problematikou vývoje aplikací pro mobilní zařízení. V druhé, administrační části, Radim Turoň nejdříve publikum seznámil s našimi zkušenostmi běhu Lotus Notes na SSD discích a pak následovala hodinová smršť tipů a triků pro administrátory.

Odpoledne jsme začali odlehčenou prezentací naších zážitků z letošní LotusSphery se zaměřením na zázemí celé konference. Poté následovala technická prezentace Davida Marka o možnostech využití webových služeb v Notes aplikacích. Závěr semináře patřil Petru Kuncovi z IBM, který v živých, velmi zajímavých ukázkách, prezentoval nové vlastnosti  Lotus Notes 8.5.3, Sametime, IBM Connection a stručně zúčastněné seznámil s projektem Vulcan.

Celou událost zakončila všemi očekávaná a bohatá tombola.

Dle hodnocení účastníků, i z našeho pohledu, se jednalo o zdařilou akci. Jsem rádi, že jsem mohli poskytnout prostor pro zajímavé a hodnotné informace. Zároveň děkujeme všem, kteří si na seminář udělali čas a vážili (mnohdy i dlouhou) cestu k nám (účastníků bylo cca 30). Pro vás, kteří jste se nemohli dostavit, máme níže připravené prezentace ke stažení.

Seznam prezentací ke stažení (v PDF formátu):

1. Úvodní prezentace (Stanislav Marszalek - TCL DigiTrade)
2. Aplikace pro mobilní zařízení, xPages v praxi (David Marko - TCL DigiTrade)
3. SSD Disky na Dominu (Radim Turoň - TCL DigiTrade)
4. Smršť tipků a triků pro adminy (Radim Turoň - TCL DigiTrade)
5. Lotusphere 2011  (Stanislav Marszalek - TCL DigiTrade)
6. Používání webových služeb v Notes aplikacích  (David Marko - TCL DigiTrade)


Image:Seminář TCL - 9.6.2011Image:Seminář TCL - 9.6.2011Image:Seminář TCL - 9.6.2011Image:Seminář TCL - 9.6.2011Image:Seminář TCL - 9.6.2011Image:Seminář TCL - 9.6.2011
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist