Tipy pro Lotus Notes vývojáře - aneb co už možná znáte a nebo také ne

David Marko  10 May 2010 08:37:52
Pro Lotus Notes vývojáře jsme připravili 4 zajímavé tipy, které nejsou běžně známy.

1. Jak vytvořit prázdnou kolekci dokumentů
Vytváření prázdné kolekce dokumentů je častým požadavkem, se kterým se LN vývojáři setkávají. Způsobů je několik, jako poměrně efektivní může být tento:
Set notesDocumentCollection = notesDatabase.GetProfileDocCollection("neexistujíci_nazev")

Od LN 8.x (údajně již od 7.04) existuje metoda NotesDatabase.CreateDocumentCollection . Jedná se však zatím o funkci nedokumentovanou.

2. Znovuotevření dokumentu použitím formulí
Pokud potřebujete, například při zpracování rich-textových polí, dokument uložit a následně jej rychle zavřít a ihned znovu otevřít, je možno použít tento postup:
@Command([FileSave]);
@Command([SwitchForm]; "nazev formulare")

3. Automatické zobrazování InfoBoxu v LN Designerovi
Pokud v LN Designeru otevíráte pohled nebo například agenta, Lotus Notes vždy otevírají i InfoBox(dialog s vlastnostmi). Pokud vám toho chování nevyhovuje, je možné jej potlačit nastavením v notes.ni. Přidejte si do něj tento řádek: DesignNoInitialInfobox=1 a restarujte klienta.

4. Používání NotesDocument.GetItemValue("nazev_pole") versus NotesDocument.nazev_pole
Používání varianty NotesDocument.GetItemValue("nazev_pole") je cca. o 20% rychlejší v porovnání s běžněji používanou variantou NotesDocument.nazev_pole(0). Při běžném použití asi reálný rozdíl nebude nijak výrazný, ale pokud např. zpracováváte velké množství dokumentů najednou, i dílčí zrychlení se může ve výsledku zřetelně projevit.
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist