Zvýšení výkonu serveru Lotus Domino 8.5

David Marko  10 March 2009 14:20:17
Pokud se potýkáte v některé oblasti s nedostatkem výkonu Lotus Domino serveru, může být pro vás přechod na Lotus Domino server ve verzi 8.5 pozitivním přínosem. Před několika dny IBM zveřejnila test, dokumentující výkonnostní nárůst mezi použitím Lotus Domino serveru řady 8.0 a 8.5 . Na testovací instalaci je dokumentováno (dle platformy) např. snížení nároků na diskové operace kolem 30%, nebo snížení nároků na procesor kolem 20%. Tato čísla jsou samozřejmě opřena o testovaný HW, použitou instalaci a rozsah databází a mohou (a budou) se lišit od konkrétního nasazení. Bojujete-li s výkonnostními problémy a nechcete měnit stávající hardware či Lotus Notes topologii, může být pro vás upgrade serveru na Domino 8.5 určitě pomocí.

Přechod na vyšší verzi serveru není podmíněm přechodem klientských stanic. Můžete tak používat Lotus Domino server 8.5 a na klientech původní např. 6.5x nebo 7.x verzi.

Výsledky testů jsou dostupné pro platformy:
  • AIX
  • Solaris
  • Linux
  • Windows
  • + některé další
Podprobné informace o testu s veškerými detaily jsou k dispozici na adrese:
http://www.ibm.com/developerworks/lotus/library/domino85-performance/


Z testů Linuxové platformy (Suse Linux Enterprise Server)  vybíráme pro příklad následující dva grafy. Ty ukazují snížení diskových operací při použití Domino 8.5 serveru (porovnáváno s Domino 8.0 serverem na stejném hardware).

Linux: Total disk operations/second

Image:Zvýšení výkonu serveru Lotus Domino 8.5

Linux: Total disk megabytes transferred/second

Image:Zvýšení výkonu serveru Lotus Domino 8.5
Comments
no comments availabe. Be the first!

Diskuse byla uzavřena.
TOPlist