Lotus Notes 8.5 na Windows 8 rychlejší

Stanislav Marszalek  8 November 2012 13:10:26
V těchto dnech jsem ve firmě provedli několik upgradů stanic na operační systém Windows 8. Tím, že většinu pracovní doby strávím v Lotus Notes, tak jsem samozřejmě byl zvědavý, jak si hlavně Notesy rozumí s tímto novým operačním systémem. Zkušenosti z minulých upgradů na nové verze nebyly vždy pozitvní, občas se objevily nečekané chyby, někdy si správně nerozuměly jazykové mutace a velmi často s novou verzí došlo ke zpomalení odezvy programu. U Windows 8 musím říci, že Notes jsou o poznání rychlejší!! Má to na svědomí lepší správa paměti a tak Notes klient ukazuje ve správci úloh využití pod 100 MB.
Image:Lotus Notes 8.5 na Windows 8 rychlejší

Toto se projevuje zrychlením při přepínání oken, otevírání Notes formulářů, při práci v Lotus Designeru a opravdu to zrychlení lze pozorovat bez jakéhokoliv měření. Obrázek je z notebooku Lenovo R500, 2,53 GHz, 2 GB paměti, 32-bit.
Kromě toho se zatím neobjevila žádná jiná chyba v Lotus Notes v souvislosti s novým operačním systémem, ale ještě to netestujeme dostatečně dlouho a na mnoha stanicích, takže tady bych si ještě nedovolil dělat konečné závěry.

Každopádně to stojí za vyzkoušení i vzhledem k tomu, že přeinstalace z Windows 7 je poměrně jednoduchá a za přijatelnou cenu:
1. Na těchto stránkách si můžete koupit a stáhnout novou verzi (cena je 29.99 EUR)
2. Systém nejdříve provede kontrolu počítače a programů, které nejsou kompatibilní
3. Následně se spustí instalace u které odklikáte jen pár základních oken
Celé to trvá něco kolem 2 hodin. ...no a pak už si můžete začít zvykat na nové prostředí.
Image:Lotus Notes 8.5 na Windows 8 rychlejší


Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist