ISDOC faktury v IBM Notes

Stanislav Marszalek  7 May 2013 13:12:34
Image:ISDOC faktury v IBM Notes
ISDOC je formát elektronické fakturace v České republice a slouží ke standardizované výměně elektronických faktur napříč různými účetními programy. Je to v podstatě XML soubor s přesně definovanými položkami, takže vystavená faktura v jednom účetním systému může být vložená do jiného účetního systému a podniky tak mohou mezi sebou bez problémů komunikovat.
Jelikož často jsou příchozí faktury schvalovány před tím než se dostanou do účetnictví, bylo by dobré elektronické faktury v ISDOC vtáhnout do aplikace v IBM Notes, tam je prohnat schvalovacím kolečkem a nakonec ve formátu ISDOC znova vyexportovat. A toto je možné za použití XML tříd dostupných v Designerovi.
Příklad takové implementace:

1. Nadefinujete si umístění faktur na disku a mapování uzlů ISDOC faktury na pole v Notes aplikaci. Jinými slovy, kam se má v Notes aplikaci uložit ICO, kam číslo faktury apod.
Image:ISDOC faktury v IBM Notes
2. Agentem nebo tlačítkem provedete import příchozích faktur uložených ve stanoveném adresáři.
3. Výsledkem může být například faktura dle níže uvedeného obrázku, včetně natažených položek. Další osud faktury již záleží na konkrétní implementaci. V tomto případě je faktura odesláná k věcnému a pak finančnímu schválení. Po tomto procesu je faktura exportována do určeného adresáře v ISDOC, kde již na ní čeká účetní program a naexportuje si jí k sobě.

Image:ISDOC faktury v IBM Notes  
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist