File Navigator Widget v Lotus Notes 8.5

Stanislav Marszalek  5 February 2010 13:01:50
V klientovi Notes 8.x se objevil nově boční panel, který může skrývat různé další aplikace pro usnadnění práce s Notesy. Je tam například náhled do kalendáře, RSS zdroje, můžete si tam přidat pohledy z různých databází, gadgety z Google nebo WEB stránky. Některé aplikace mohou být pak i propojeny kontextově s dokumenty, které pak máte otevřené v hlavním okně Notes klienta. Například kliknutím na poštovní adresu odesílatele pošty,  můžete aktivovat v bočním panelu mapu, která tuto adresu ukáže na mapě.
Některé gadgety jsou užitečné, mnoho z nich je ovšem spíše pro hraní a nenaleznou smysluplné uplatnění pro práci.  
Dnes bych vám ovšem chtěl představit velmi zajímavou aplikaci, která na letošní Lotuspheře vyhrála soutěž s názvem 'Best Open Source Contribution by an Individual". Jedná se o aplikaci File Navigator vytvořenou Renem Winkelmeyerem. Tento program vám v pravém bočním panelu zobrazí adresářovou strukturu vašeho PC včetně všech namapovaných síťových disků.  


Image:File Navigator Widget v Lotus Notes 8.5
Velmi příjemně se pak s tím pracuje, protože pouhým přetažením myši, můžete jednoduše vložit jakýkoliv soubor z adresáře do jakéhokoliv dokumentu v Notes, třeba rozepsaného mailu. Stejně je to i s ukládáním, pokud vám v mailu přišla příloha, můžete ji myši chytit a položit na boční panel do adresářové struktury na disku a tím je tam uložená.
Z File Navigatoru v Notes můžete dělat základní operace se soubory, jako je tvorba nového adresáře, mazání, kopírování souborů atd.
Zajímavá je i možnost "vytažení" nejčastěji používaných adresářů do kategorie Oblíbené, která se zobrazuje na té nejvyšší úrovni celé struktury a je proto snadno přístupná. Na obrázku to jsou například adresáře firma a customer, označené hvězdičkou, které jsou jinak v diskové struktuře hluboce vnořené.  

Image:File Navigator Widget v Lotus Notes 8.5
Aplikaci si můžet stáhnout zde
Comments

1Martin  05.02.2010 16:40:30  File Navigator Widget v Lotus Notes 8.5

Pěkné, ty soubory se přidávají (nebo spíš ukládají) na pozadí, tak jak to občas umí sám klient, nebo normálně klienta blokují?

2Stanislav Marszalek  10.02.2010 9:49:56  File Navigator Widget v Lotus Notes 8.5

Ukládání i přidávání souborů klienta zablokuje, takže to nejede na pozadí.

TOPlist