Lotus Notes a možnost vytahování dat z Obchodního rejstříku

David Marko  4 May 2010 11:38:32
Patrně u každého typu dat je vždy důležitá jejich přesnost a aktuálnost. A tak je vždy žádoucí, aby jak u nově vkládaných dat, tak i u stávajících, byl vždy kladen velký důraz na jejich kvalitu a aktuálnost. K tomu pak může velmi efektivně posloužit využití veřejných nebo privátních služeb poskytujících patřičný typ dat. Pro okruh dat o firmách z obchodního rejstříku jsme připravili doplněk do aplikací typu 'Adresář', kdy je tímto možno nechat na základě údaje  IČ  dotahovat kontaktní údaje z webových služeb Ministerstva financí  (ARES) a nechat je vkládat přímo do patřičných polí Lotus Notes formuláře. Tímto způsobem je možno dotahovat jak jednotlivé údaje, tak nechat například aktualizovat vybrané kontaktní záznamy z pohledu v LN aplikaci.

Konkrétních  použití pak může být několik, vždy odpovídající typu aplikace a způsobu práce uživatelů.

Obrázek níže ukazuje standardní způsob začlenění do kontaktního formuláře firmy. Uživatel kliká na tlačítko 'Vložit údaje do ARESu' kdy je následně dotázán na IČ firmy. Podle tohoto údaje jsou pak dotaženy kontaktní informace a vloženy do patřičných polí formuláře.

Image:Lotus Notes a možnost vytahování dat z Obchodního rejstříku

Comments

1Tomáš Hanus  05.05.2010 20:30:36  Lotus Notes a možnost vytahování dat z Obchodního rejstříku

Že jsem tak smělý, mohu se zeptat, jakou technologii k tomu užíváte? Pokud jde o Javu, pak by mne zajímalo, pokud by jste se mohl ovšem podělit, jak startujete JVM (nebo se o to nestaráte), protože poprvé, než se nastartuje, to chvíli trvá.

Děkuji za odpověď.

2David Marko  05.05.2010 21:31:25  Lotus Notes a možnost vytahování dat z Obchodního rejstříku

Nepoužíváme Javu, ale služby MS Windowsů, které LN klient dokáže volat podobně jako se používá například ovládání aplikací MS Office použitím CreateObject("xxxx") v Lotus Scriptu. Vrácená data z Aresu pak zpracováváme přes NotesDOMParser a jeho návazné třídy.

3Tomáš Hanus  06.05.2010 17:24:09  Lotus Notes a možnost vytahování dat z Obchodního rejstříku

Sice to není multiplatformní, ale na druhou stranu, pokud se jedná o MS Windows, tak proč ne ;) Díky za odpověď.

TOPlist