Změna licencování Lotus Notes

Stanislav Marszalek  3 August 2011 11:16:22
Od 18.7.2011 upravila společnost IBM pravidla Passport Advantage a my bychom Vás rádi informovali o některých zásadních změnách. Jak jistě víte, každá licence Lotus Notes v sobě obsahuje 1-roční technickou podporu a nárok na instalaci nových verzí, vydaných v tomto roce, tzv. SW Subscription and Support (S&S). Toto předplatné je možné každým rokem prodloužit, přičemž doposud platilo, že jste si mohli prodlužovat S&S pouze na část licencí, které máte.
Dle nových pravidel, tzv. "All or Nothing S&S", již není možné, aby zákazník prodloužil S&S jen pro část aktivně používaných licencí a zároveň paralelně používal určitý počet stejného typu licencí bez platné S&S.
 
Každý zákazník má tedy 3 možnosti:
- může zakoupit S&S pro všechny aktivně používané licence
- nemusí zakoupit S&S pro žádnou z aktivně používaných licencí – v tomto případě smí licence dále aktivně provozovat, nicméně bez nároku na výhody S&S (technická podpora + možnost upgrade na vyšší verze).
- může zakoupit S&S jen na určitou část licencí – v tomto případě se má dle nových pravidel jednoznačně za to, že část licencí bez prodloužené S&S již aktivně nepoužívá!!!!

Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist