Lotus Notes a napojení na IPEX VoIP ústřednu

David Marko  3 May 2010 11:11:21
Systém VoIP tel. ústředen není potřeba podrobněji představovat. Svými dodatečnými možnosti se jedná o ideální systémy pro další softwarovou integraci například s aplikacemi Lotus Notes. V této oblasti máme připraven integrační balík určený pro komunikaci mezi ústřednou IPEX a Lotus Notes databázemi. Prakticky jsme tak schopni z prostředí Lotus Notes nechat ústřednou vytáčet tel. čísla, která máte v databázi uložená a toto volání nechat zprostředkovat na tel. stanici na vašem stole. O tomto vytáčení je možno do aplikace ukládat časové záznamy.
Image:Lotus Notes a napojení na IPEX VoIP ústřednu

Možnosti použití:

- vytáčení čísel přímo z kontaktní databáze
- vytáčení čísel opřený o označení čísla kdekoliv v Lotus Notes při použití tzv. Live Textu (LN 8.5)
- možnost zápisu automatického logu o tomto vytáčení

Pro účely nasazení máme vytvořeno testovací prostředí ve formě Lotus Notes aplikace. Samotná implementace pak vychází z konkrétních databází, které jsou ve společnosti použity a 'namontování' adekvátní funkčnosti přímo do nich.

Screenshoty z testovací aplikace:

1. Volání

Samotné volání je dostupné prostřednictvím tlačítka 'Volat'. Uživatel je dotázán na číslo své tel. stanice a na volané číslo.

Image:Lotus Notes a napojení na IPEX VoIP ústřednu

2. Záznamy o voláních

O jednotlivých voláních jsou vedeny v databázi záznamy ve formě jednoduchého logu

Image:Lotus Notes a napojení na IPEX VoIP ústřednu

(Samotné technické řešení používá na klientských stanicích subsystém MS Windows /takže například na Macu to nebude fungovat/.  Testováno bylo na WinXP a Win7 a Lotus Notes 6.5 a LN 8.5. Domino server může být provozován na libovolné platformě)

Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist