Lotus Notes 8.5.2 - Managed Beta - 2. část

David Marko  3 May 2010 07:45:00
V předchozí části na téma připravovaných Lotus Notes 8.5.2 viz http://blog.tcl-digitrade.com/blogs/tcl-digitrade-blog.nsf/dx/13.04.2010083332DMA9Q4.htm jsme zmiňovali některé z očekávaných nových vlastností, které by se měly v této verzi objevit. Dneska něco přidáme a na něco se podíváme podrobněji.

1. Agenta je možno volat způsobem, kdy jako parametr zašleme objekt třídy NotesDocument - NotesAgent.runWithDocumentContext(NotesDocument)
Tímto způsobem vzniká můstek pro volání existujících agentů z aplikací napsaných v xPages. Agentovi je možno data předávat ve formě NotesDocumentu, který nemusí být uložen. U xPages tak bude možno využít existujících kódů a simulovat například použití existujících WebQueryOpen/WebQuerySave agentů. Zajímavou možností, využívající tuto vlastnost, může být například volání JAVA agentů z LS kódu, kdy jako parametr pošleme NotesDocument, bez nutnosti použití LS2J rozhraní.

2. Dojo Tootlkit je upradován na verzi 1.4.1 . Předpokládáme, že do finální verze 8.5.2 se dostane poslední verze Dojo 1.4.3(dostupná k dnešnímu datu)

3. Jako základní(defaultní) grafické téma pro aplikace napsané v xPages je OneUI v2.0.1

4. Serverový JavaScript v xPages může vytvářet "session" objekt způsobem "session.sessionAsSigner()".  V jednom kódu tak budeme moci mít funkce prováděné jak pod právy přihlášeného uživatele(defaultní chování), tak pod právy toho, kdo daný kód uložil(podepsal), tedy potenciálně právy vyššími.

5. Web server v 8.5.2 obsahuje plnou podporu pro REST API . Bude tak možno jednoduše tvořit kompatibilní rozhraní pro jiné systémy.

6. Upravený je dialog pro otevírání databází s možností zařazení otevírané databáze do tzv. "working sets" v Notes Designeru

Image:Lotus Notes 8.5.2 - Managed Beta - 2. část

7. A tento bod jsme nechali v původním znění"
"A big deal in 8.5.2 is silent server failover. This no doubt crosses over with upcoming cloud-related services, but essentially 8.5.2 can silently failover to another server (or even a local replica) if your server goes down."

Jako vždy platí, že finální verze se může v dílčích vlasnostech lišit. Doufáme že k lepšímu a že ještě něco přibude.

Comments

1Tomáš Hanus  19.04.2011 8:38:26  Lotus Notes 8.5.2 - Managed Beta - 2. část

Kdyby tak session.sessionAsSigner() fungovalo ve spojení s agent.runwithdocumentcontext In-Memory.

TOPlist