Google Apps - Administrační TIP: hromadné nastavování emailových podpisů u uživatelů

David Marko  2 October 2013 06:00:00
Administrátoři jakýchkoliv systémů se často potýkají s potřebou, provést nějaké hromadné nastavení automatizovaným způsobem. Máte-li ve vašich firemních Google Apps velké množství uživatelů, může být nastavování v jejich jednotlivých účtech (emailech) poměrně časově náročnou záležitostí. Dobrým příkladem může být potřeba nastavování textu podpisu v patičce emailu všem uživatelům jednotně, dle firemního vzoru. Nová osoba přijata do pracovního poměru ve firmě dostává emailovou schránku a dle údajů z personálního oddělení je zapotřebí do této emailové schránky nastavit podpis.

K takovéto úloze a mnoha jiným má Google připraveno tzv. ‚Admin SDK‘ , API umožňující programové provádění některých administračních úkonů. Podporovány jsou REST, JAVA, Python a .NET , pomocí těchto prostředků je možno administrační kroky začlenit například do vaše intranetu nebo je vytvořit jako periodický proces, který bude aktualizovat podpisy v emailech uživatelů v noci na pozadí.

Seznam možných akcí 'Admin SDK' je možno nalézt v přehledné dokumentaci:  https://developers.google.com/google-apps/email-settings/

Image:Google Apps - Administrační TIP:  hromadné nastavování emailových podpisů u uživatelů

Image:Google Apps - Administrační TIP:  hromadné nastavování emailových podpisů u uživatelů
Comments
no comments availabe. Be the first!
TOPlist